اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن: مرجع اماکن ورزشی

اپلیکیشن تاپ سالن دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مکان های ورزشی مانند سالن فوتسال، سالن والیبال و باشگاه بدنسازی

فهرست محتوا

اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن
مرجع اماکن ورزشی

اسنوکر قدرتی

انواع بازی اسنوکر شامل اسنوکر قدرتی، اسنوکر 6 توپ قرمز، اسنوکرپلاس و …

اسنوکر بازی جذابی است که برای اولین بار توسط انگلیسی ها در قرن 9 در هند بازی می شد. اسنوکر در شکل های مختلفی بازی می شود و در این مقاله به انواع بازی اسنوکر اشاره خواهیم کرد. این بازی بر روی یک میز مستطیلی با 6 حفره، 21 توپ و یک چوب بلند (کیو) بازی می شود. زمانی که با کیو توپ ها وارد حفره ها شوند بر اساس نوع توپ امتیاز می گیرند و در نهایت کسی که دارای امتیاز بیشتری است برنده می شود. بازی اسنوکر از سال 1927 دارای مسابقات جهانی است. در ادامه انواع بازی اسنوکر به همراه توضیح آمده است.

انواع بازی اسنوکر

لیست زیر شامل انواع بازی اسنوکر است به همراه توضیح کوتاه:

اسنوکر آمریکایی

این نوع بازی از سال 1925 در آمریکا معمولا بر روی میزهایی با ابعاد 10 در 5 فوت ( 3 متر در 1.4 متر) بازی می شود. قطر توپ ها 54 میلیمتر است که بزرگ تر از توپ های استاندارد اسنوکر یعنی 52.5 میلیمتر است. قوانین اسنوکر آمریکایی مشابه قوانین پول (بیلیارد) است ولی قوانین ساده تری دارد. اسنوکر آمریکایی در کل جهان تقریبا فقط در آمریکا بازی می شود. این نوع بازی طرفدار زیادی ندارد و رفته رفته از محبوبیت آن کاسته شده است.

 

اسنوکر قدرتی

این بازی تنها با 9 توپ قرمز بازی می شود و مدت زمان بازی محدود به 30 دقیقه است. این بازی در سال 2010 اختراع شده است. این بازی با هدف سرعت بخشیدن و جذاب کردن بازی ایجاده شده است. این بازی دارای محدودیت زمانی است و به هنگام اتمام زمان بازی هر کس امتیاز بیشتری داشته باشد، برنده می شود. هر بازیکن تنها 20 ثانیه زمان دارد که توپ را با کیو بزند.

بیشتر بخوانید!  اسم چوب بیلیارد، مهم ترین و انواع چوب بیلیارد

انواع بازی اسنوکر اسنوکر قدرتی

اسنوکر 6 توپ قرمز

نوعی بازی که تنها با 6 توپ قرمز بازی می شود. امتیاز بریک در این نوع بازی 75 است در حالی که در بازی معمولی اسنوکر 147 می باشد. بیشتر قوانین این بازی مشابه بازی اسنوکر معمولی است به غیر از تعدادی قوانین خطا و چند قانون خاص دیگر.

اسنوکر 6 توپ قرمز

اسنوکرپول

نوعی بازی است که با 10 توپ قرمز بر روی میزهای بیلیارد آمریکایی بازی می شود.

اسنوکر پلاس

این بازی دارای دو توپ بیشتری نسبت به اسنوکر معمولی ( 15 توپ ) است. توپ ها شامل 8 توپ نارنجی و 10 توپ صورتی است. امتیاز بریک برابر 210 است.

اسنوکر پلاس

تن بال

این بازی برای یک برنامه تلویزیونی ساخته شده و قوانین آن نیز کمی نسبت به قوانین معمولی اسنوکر متفاوت است. توپ زرد و سیاه ما بین توپ آبی و صورتی قرار میگیرد و امیتاز کل به مقدار 10 عدد بیشتر از حالت معمولی است.

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on linkedin
لینکدین