اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن: مرجع اماکن ورزشی

اپلیکیشن تاپ سالن دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مکان های ورزشی مانند سالن فوتسال، سالن والیبال و باشگاه بدنسازی

فهرست محتوا

اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن
مرجع اماکن ورزشی

تفاوت اسنوکر و بیلیارد

تفاوت بیلیارد و اسنوکر

تفاوت های زیادی بین بازی بیلیارد و اسنوکر وجود دارد. تفاوت بیلیارد و اسنوکر در تعداد توپ، ابعاد میز و قوانین بازی بیلیارد و اسنوکر است.

میز بیلیارد کوچک تر از میز اسنوکر است. همچنین رنگ پارچه بیلیارد معمولا آبی است در حالی که رنگ پارچه اسنوکر سبز مخملی است.

در بازی بیلیارد سطح میز بایستی کمترین اصطکاک را داشته باشد تا توپ بتواند به خوبی دوران کند. در حالی که در بازی اسنوکر چرخش توپ و حرکت های منحنی توپ مهم نیست.

میز بازی بیلیارد بدون حفره (پاکت) است ولی میز بازی اسنوکر دارای 6 حفره است که 4 تای آنها در گوشه ها و 2 حفره دیگر در وسط اضلاع بزرگ میز قرار دارد.

تعداد توپ ها در بازی بیلیارد تنها 3 عدد است که رنگ های آنها سفید، زرد و قرمز است. در حالی که در بازی اسنوکر تعداد توپ ها 22 عدد است شامل 1 توپ سفید، 15 توپ قرمز، توپ زرد، قهوه ای، آبی، صورتی، سبز و سیاه است.

اندازه توپ بیلیارد کمی بزرگ تر از توپ اسنوکر است. توپ بیلیارد 1/16 2 اینچ و توپ اسنوکر 7/16 2 اینچ است.

اسنوکر پلاس

تفاوت اسنوکر و بیلیارد

تفاوت قوانین بازی بیلیارد و اسنوکر

بازی اسنوکر معمولا در چندین فریم انجام می شود. برای مثال در 10 فرم و هر کسی که بتواند زودتر به تعداد 5 فریم برد برسد، برنده می شود. کسی که امتیاز بیشتری در هر فریم کسب کند، برنده آن فریم خواهد بود. امتیاز زمانی داده می شود که بازیکن با توپ سفید بقیه توپ ها شامل توپ های قرمز و توپ های دیگر را وارد حفره کند. امتیاز توپ های قرمز 1 و توپ های دیگر به ترتیب زرد 2، سبز 3، قهوه ای 4، آبی 5، صورتی 6 و سیاه 7 امتیاز دارد. پس از وارد کردن یک توپ قرمز بایستی یک توپ غیرقرمز را وارد حفره کرد و بر عکس. در هر بار وارد کردن توپ در حفره به اندازه ارزش توپ به امتیاز بازیکن افزوده می شود. تا زمانی که بازیکن توپ وارد حفره کند می تواند بار دیگر شوت کند.

بیشتر بخوانید!  تفاوت میز اسنوکر و ایت بال

بازی بیلیارد شکل های مختلفی دارد. ساده ترین آنها حالت بازی آزاد است که در آن بازیکن بایستی در یک شات دو توپ دیگر را مورد اصابت قرار دهد تا یک امتیاز بگیرد. بازیکنی که زودتر به امتیاز تعیین شده برسد برنده خواهد بود. در یک شکل دیگری از بازی بیلیارد بازیکن بایستی پس از اصابت توپ کیو به یک توپ دیگر سه بار یا بیشتر به لبه های میز بخورد و سپس به توپ دیگر برخورد کند تا یک امتیاز بگیرد.

 

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on linkedin
لینکدین