اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن: مرجع اماکن ورزشی

اپلیکیشن تاپ سالن دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مکان های ورزشی مانند سالن فوتسال، سالن والیبال و باشگاه بدنسازی

فهرست محتوا

اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن
مرجع اماکن ورزشی

اسنوکر پلاس

چیدمان اسنوکر، نحوه قرار گرفتن توپ ها روی میز

چیدمان اسنوکر در مقایسه با چیدمان بیلیارد و ایت بال متفاوت است. تعداد توپ در اسنوکر 22 است که در مقایسه با ایت بال (16) و بیلیارد (3) خیلی بیشتر است.

اسنوکر

اسنوکر بازی است که اولین بار توسط سربازان انگلیسی در زمان استعمار هند بازی می شد. میز اسنوکر بزرگ تر از میز ایت بال و بیلیارد است. تعداد 6 حفره در میز اسنوکر وجود دارد و هدف بردن بیشترین فریم است. فردی که بیشترین امتیاز در هر فریم را به دست آورد برنده آن فریم است. بازی اسنوکر در مقایسه با بازی بیلیارد و ایت بال به دقت و تمرکز بیشتری نیاز دارد. زیرا هم میز بزرگ تر است و هم حفره ها اندازه کوچک تری دارند.

چیدمان اسنوکر

تعداد 15 توپ قرمز توسط مثلث در محل وسط و انتهای میز قرار می گیرد. توپ زرد، قهوه ای و سبز همانند شکل بر روی خط سفید قرار می گیرند. توپ سیاه در پشت مثلث توپ های قرمز و توپ صورتی دقیقا در جلوی مثلث قرمز قرار می گیرد. توپ سفید در ناحیه ای به نام D-Zone یا همان ناحیه دی قرار می گیرد. این ناحیه یک نیم دایره است. به هنگام شروع بازی در هر فریم، بازیکن توپ سفید را در نقطه به دلخواه در داخل ناحیه دی قرار می دهد. حتی می تواند بر روی خط منحنی نیم دایره هم قرار دهد. سپس بازیکن بایستی توپ سفید را به سمت توپ های قرمز شوت کند و تنها تماس جزیی بین توپ سفید و قرمز برای شروع بازی کافی است. پس از آن بازیکن دیگر باید بازی را ادامه دهد.

بیشتر بخوانید!  قوانین و خطاهای اسنوکر

محل قرار گرفتن توپ ها به هنگام شروع هر فریم در اسنوکر در تصویر زیر نشان داده شده است.

 

اسنوکر پلاس

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on linkedin
لینکدین