اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن: مرجع اماکن ورزشی

اپلیکیشن تاپ سالن دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مکان های ورزشی مانند سالن فوتسال، سالن والیبال و باشگاه بدنسازی

فهرست محتوا

اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن
مرجع اماکن ورزشی

تناسب اندام ورزش

بهترین ورزش برای خوش فرم شدن بدن: 10 ورزش مهم

در این مقاله در مورد بهترین ورزش برای خوش فرم شدن بدن، تناسب اندام و کاهش ورزش و عضله سازی توضیح خواهیم داد.

ورزش یکی از بهترین راه ها برای شاد و سالم زیستن است. ورزش نه تنها بدن را سالم تر می کند، انواع بیماری ها را دور می کند بلکه ذهن شما را هم قوی تر می کند.

همه ورزش ها برای خوش فرم شدن مناسب نیستند. تعداد رشته های ورزشی بسیار زیاد هستند. ما در این مقاله 10 ورزش سالم و کم ریسک برای سلامتی بدن و ذهن را برایتان معرفی کرده ایم!

 

شنا

شنا نه تنها یک تمرین بدنی کامل است، بلکه یک ورزش عالی برای قلب شما که استرس شما را به صفر می رساند. زمانی که شنا می کنید، بدن انرژی زیادی را می سوزاند و لذا بدن شما را در یک وزن سالم حفظ می کند، عظلات جدید ایجاد می کند و استقامت و ظرفیت شش ها را بیشتر می کند.

 

تنیس

تناسب اندام با تنیس

تنیس بهترین ورزش هوازی است و می تواند تا 600 کالری در یک ساعت بسوزاند. با اینکه در مقایسه با دوندگی و دوچرخه سواری فاصله زیادی را به هنگام حرکت طی نمی کنید، ولی در تنیس حرکات سریع، پرشی و ضربات با سرعت و قدرت بالا زده می شود که در نهایت انرژی زیادی توسط بدن سوزانده می شود. تنیس استحکام و قدرت شما را بیشتر و سلامتی عضلات قلب را بهبود می دهد.

 

قایقرانی

تحقیقات نشان داده است که ورزش قایقرانی فواید زیادی دارد مانند کاهش وزن، ریسک پایین صدمه و آسیب و افزایش قدرت عضله ها. با اینکه قایقرانی معمولا در محیط باز انجام می شود، دستگاه هایی به تازگی به وجود آمده که شما می توانید در محیط بسته نیز این ورزش جالب را انجام دهید.

 

کشتی

کشتی یک ورزش عالی برای رسیدن به تناسب اندام دلخواه است و همچنین راهی برای بهبود مهارت دفاع شخصی است. در جهان علاقه بانوان به ورزش کشتی نیز بیشتر شده، به این خاطر که کشتی فواید زیادی برای بدن دارد و منجر شادی و نشاط می شود. این ورزش منجر به قوی تر شدن عظلات و مفاصلتان می شود.

 

اسکواش

تناسب اندام با اسکواش

سالیان سال ورزش اسکواش رتبه اول در سالمترین ورزش در جهان کسب کرده است. این ورزش نه تنها کالری های اضافیتان را می سوزاند، بلکه قدرت هوازی، انعطاف بدن و قدرت بدنی شما را نیز بیشتر می کند.

 

بسکتبال

بسکتبال با اینکه یک ورزش سنگین و سختی است، ولی به همان اندازه کالری زیادی را می سوزاند و استقامت، قدرت و تعادل شما را بیشتر می کند. محققان نشان داده اند که ورزش بسکتبال افزایش آگاهی مکانی، تمرکز، نظم، استخوان سازی در پی دارد و باعث سلامتی عضلات قلبی و افزایش اعتماد به نفس شما می شود. به علاوه روحیه کار و همکاری تیمی نیز در شما ایجاد می شود.

 

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری شاید راحت ترین و ارزان ترین راه برای رسیدن به تناسب اندام دلخواه شما است. دوچرخه سواری عضلات قلب را سالم تر می کند و باعث قدرتمند شدن عضلات، افزایش انعطاف بدن و شادتر شدن روحیه شما می شود و ذهنتان را قویتر می کند.

 

اسکی

تناسب اندام با اسکی

شاید باور نکنید، ولی اسکی یکی از ورزش هایی است که بیشترین توان سوزاندن کالری را دارد. ورزشکاران این رشته گاهی تا 1122 کالری در ساعت می سوزانند. ورزش اسکی تمام عضلات بدن را درگیر می کند. مطالعات نشان داده که ورزشکاران اسکی تا 40 درصد وضعیت تناسب اندام بهتری نسبت به افراد معمولی دارند.

 

دوندگی

هیچ محدودیت سنی در ورزش دوندگی وجود ندارد. هر کسی می توان در هر مکانی و زمانی شروع به دویدن کند و وضعیت تناسب اندام خودش را تضمین کند. افرادی که به طور مرتب دوندگی می کنند ریسک کمتری در از دست دادن حجم استخوان و عضله دارند. حتی دوندگی وضعیت روحی و روانی شما را نیز بهبود می دهد. زیرا هورمون اندورفین در بدن شما ترشح می شود به همین خاطر هست که می گویید ” دونده ها همیشه خوش هستند

 

والیبال

والیبال ورزشی پر تحرک و پر نشاط است. زیرا این بازی تیمی است و به خاطر حرکات سریع انرژی زیادی را از بدن شما میگیرد. والیبال سرعت متابولیسم شما را بیشتر می کند که در عوض به سرعت، چربی های بدن شما سوزانده و مصرف می شود.

 

ژیمناستیک

ژیمناستیک به ذات ورزشکار را مجبور می کند که به وضعیت تناسب اندام خوبی برسد. با تمریناتی که در این ورزش آموزش داده می شود، تناسب اندام بهتر می شود، قدرت، تعادل و کنترل بدن شما بیشتر می شود. در ورزش ژیمناستیک ورزشکار بایستی هم از بدن و هم ذهن خود را موفقیت استفاده کند. در صورتی که می خواهید تمرکز شما هم بیشتر شود، ژیمناستیک به شدت شما را در این امر کمک می کند. این ورزش به خصوص برای بچه ها فواید زیادی دارد مانند فواید جسمی، ذهنی، اجتماعی و احساسی.

 

در این مقاله در مورد بهترین ورزش برای خوش فرم شدن بدن توضیحاتی دادیم. این کاملا به سلیقه و علاقه شما وابسته است که کدام یک از ورزش های بالا را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید بعدا ورزش متفاوتی را هم امتحان کنید.

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on linkedin
لینکدین