اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن: مرجع اماکن ورزشی

اپلیکیشن تاپ سالن دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مکان های ورزشی مانند سالن فوتسال، سالن والیبال و باشگاه بدنسازی

فهرست محتوا

اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن
مرجع اماکن ورزشی

تفاوت بین کیوکوشین و شوتوکان

تفاوت بین کیوکوشین و شوتوکان، کدام یک قوی تر است؟

تفاوت بین کیوکوشین و شوتوکان، کدام یک قوی تر است؟ کیوکوشین و شوتوکان هر دو از سبک های کاراته هستند. شوتوکان قدیمی تر از کیوکوشین است. شوتوکان جزو دسته اصلی یا مادر در کاراته و کیوکوشین جزو دسته سبک های آزاد در کاراته است. در هر دوی این سبک ها هدف تعالی شخصی مبارز است.

یکی دیگر از تفاوت بین کیوکوشین و شوتوکان این است که در کیوکوشین هدف اصلی مقاومت و تاکید بر شکست نخوردن است. در حالی که در کیوکوشین هدف ضربات پیاپی و متوالی قدرتمند است تا در ضربات اول حریف شکست خورده و مبارزه به اتمام برسد.

کیوکوشین

کیوکوشین

هدف اصلی تماس کل بدن و ضربات متوالی است. تماس کل بدن یعنی امکان انجام کلیه ضربات به بدن حریف است. ضربات بایستی با نهایت قدرت به بدن حریف وارد آید تا هرچه سریع تر حریف شکست بخورد و زمین گیر شود.

شوتوکان

شوتوکان

در شوتوکان امکان ضربه زدن به هر شکلی و مکانی بر روی بدن حریف وجود ندارد. شما نمی توانید با قدرت زیاد به حریف ضربه بزنید و در صورت ضربه بیش از اندازه امتیاز از دست می دهد. پس از ضربه به حریف، داور به محل ضربه نگاه می کند و در صورت صحت ضربه و درستی آن امتیاز دریافت می کنید.

 

برای دفاع شخصی کیوکوشین بهتر است یا شوتوکان؟

به خاطر اینکه شوتوکان بیشتر تاکید بر انجام تکنیک ها دارد و هدف دریافت امتیاز با ضربات صحیح است، شوتوکان برای دفاع شخصی مناسب نیست. در حالی که کیوکوشین با ضربات محکم می تواند رقیب را از پای در آورد. لذا برای دفاع شخصی کیوکوشین بهتر است.

بیشتر بخوانید!  11 سبک کاراته: ویژگی ها، کاهش وزن، دفاع شخصی و بیشتر

 

برای یادگیری کاراته برای نونهالان و نوجوانان شوتوکان بهتر است یا کیوکوشین؟

با توجه به اینکه یادگیری کیوکوشین می تواند کمی خطرناک باشد، توصیه می شود برای یادگیری کاراته در مراحل اولیه ابتدا شوتوکان آموزش داده شود.

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on linkedin
لینکدین