اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن: مرجع اماکن ورزشی

اپلیکیشن تاپ سالن دسترسی سریع و آسان به اطلاعات مکان های ورزشی مانند سالن فوتسال، سالن والیبال و باشگاه بدنسازی

فهرست محتوا

اپلیکیشن تاپ سالن، مدیریت سالن ورزشی، سامانه رزرو سالن ورزشی

دانلود اپلیکیشن تاپ سالن
مرجع اماکن ورزشی

کیوکوشین

کاراته آزاد چیست و چه سبک هایی دارد؟

کاراته آزاد چیست؟ کاراته یکی از ورزش های رزمی است که تاکید بر مبارزه با دست خالی است. کاراته یکی از هنرهای رزمی است که برای اولین بار در یکی از جزایر ژاپن ابداع شد. کاراته از سه بخش اصلی کیهون، کاتا و کومیته تشکیل می شود. کاراته ورزش و هنری دو هزار ساله است. در ایران برای اولین بار کاراته توسط فرهاد وارسته در سال 1342 معرفی گردید. کاراته تنها یک ورزش نیست و استادان آن با هدف به آرامش رسیدن، کنترل و افزایش تمرکز و بهتر زیستن با انجام اصول و تمرین های کاراته این ورزش را اختراع کرده اند.

کاراته آزاد

سبک های کاراته به دو دسته تقسیم می شود که شامل سبک های کنترلی یا اصلی و سبک های آزاد یا غیرکنترلی است.

سبک های اصلی یا کنترلی مانند شوتوکان تاکید بر روی مقاومت است و پیروزی بر پایه عدم شکست خوردن می باشد. اهدافی مانند انسانیت، احترام، صبر و آرامش درونی و بیرونی مواردی است که استادان شوتوکان به آن تاکید دارند و امیدوارن که با انجام این ورزش به این موارد برسند.

کیوکوشین برای اولین بار در سال 1964 توسط اویاما ژاپنی کره ای تبار ابداع گردید. واژه کیوکیشین به معنای نهایت حقیقت است. در کیوکوشین حریف ها با رد و بدل کردن انواع ضربات در نزدیک هم به مبارزه ادامه می دهند و سعی می کنند عقب کشی نکنند. ضربات با حداکثر قدرت و به طور متوالی به حریف وارد می شود. تأکید آن بر استقرارهای کم ارتفاع ضربات به سمت نقاط حساس بدن حریف مانند پهلوها، دنده‌ها، ساق و ران و قفسه سینه و به‌طور کلی ریشه کن کردن حریف است

بیشتر بخوانید!  11 سبک کاراته: ویژگی ها، کاهش وزن، دفاع شخصی و بیشتر

تفاوت بین کیوکوشین و شوتوکان

کیوکوشین بر خلاف سبک های دیگر کاراته خطرناک تر است. زیرا از مبارز انتظار می رود که بتواند ضربات حریف را تحمل کند. مبارز بایستی بسیار قدرتمند باشد و به همین دلیل حرفه ای شدن در کیوکوشین سخت و خطرناک است. کیوکوشین قدرتمندترین سبک در کاراته است.

سبک های کاراته آزاد

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on linkedin
لینکدین